Figury płaskie – pola i obwody PHU 408

Figury płaskie – pola i obwody, rozpoznawanie, własności

Figury płaskie – rozpoznawanie, własności, pola i obwody to ścienna plansza dydaktyczna. Szerokość 70 cm. i  wysokość 100 cm.  Jest to wytrzymała plansza drukowana na tkaninie banerowej, która  wyjątkowo syntetycznie ujmuje  podstawowe zagadnienia związane z geometrią  figur płaskich.

Figury płaskie - pola i obwody
Figury płaskie – pola i obwody

Figury płaskie, dwuwymiarowa analiza porównawcza:

Umieszczenie na jednej płaszczyźnie wszystkich podstawowych kształtów figur płaskich   poczynając od najprostszych trójkątów poprzez czworoboki a skończywszy na okręgu i wielokącie,  stwarza  możliwość ich porównywania i  rozpoznawania w całym zbiorze figur płaskich a co najważniejsze stopniowego przyswajania  kształtów jednocześnie w dwóch płaszczyznach:

Figury płaskie analiza  w poziomie:

W poziomych wierszach wyraźnie oddzielonych i  odpowiednio zatytułowanych umieszczone zostały kolejno poczynając od kształtów podstawowych figury do coraz bardziej zróżnicowanych w formach i kształtach.

Figury płaskie analiza w pionie

Od poziomu trójkątów a więc figur najprostszych poczynając a kończąc na wielokącie,  można bez trudu dostrzec wynikową  logiczną prostotę tworzenia. A przede wszystkim obliczeń pól i obwodów coraz bardziej skomplikowanych figur geometrycznych. Innymi słowy w rzucie ogólnym plansza systematyzuje całość podstawowych  zagadnień związanych z geometrią  figur płaskich. Rozbudza  geometryczną  wyobraźnię  na  zróżnicowany świat kształtów. Poszczególne figury wyróżnia z tła mocno zaakcentowana kolorystyka ich pól.

Podróż po  tej kolorowej  krainie geometrycznych kształtów.  Jest jedynie wstępem –  zaproszeniem do bardziej wnikliwych analiz porównawczych reguł  na temat specyficznej budowy figur płaskich. A przede wszystkim ich swoistych właściwości i metod matematycznego opisywania – oznaczania boków, wysokości, wierzchołków itd.

Pomoc opisowa podsumowując:

Przy każdej z figur znajduje się hasłowy – opis podstawowych  jej właściwości,  Stanowiący zaczyn do wnikania w świat geometrycznych aksjomatów  poprzez oznaczanie wierzchołków,  wyznaczanie   wysokości identyfikowania kątów czy wyprowadzania przekątnych. Najważniejszą wartość  dydaktyczną,  stanowią  wzory matematyczne na obliczanie pól powierzchni poszczególnych figur płaskich oraz metod mierzenia  długości ich obwodów.

U dołu planszy znajduje się legenda.  Zbiór wszystkich symboli pojawiających się w treści planszy przy poszczególnych figurach geometrycznych. Rozszerzona o wykaz jednostek miar długości oraz jednostek pól powierzchni  w zestawieniu z używanymi powszechnie skrótami tychże parametrów.

Parametry  techniczne planszy:

Plansza jest wyposażona  w linkę zawieszającą a więc po rozwinięciu  jest  gotowa do zawieszenia – eksponowania. Para sznurków w górnym  wałku ułatwia przechowywanie w stanie zwiniętym.

Nadruk treści  na tkaninie banerowej – wyjątkowo trwały.  Oprawa planszy w rurki PCV wzmocnione drewnianą kantówką w systemie RPS – daje możliwość udzielenia 10 lat gwarancji jakości.


Plansza jednostronna  –  na czas sprawdzianów lub odpytywania można ją  szybko – jednym ruchem  odwrócić treścią do ściany, Waga oprawionej  planszy brutto  ok. 0,57 kg

Powierzchnia planszy, zmywalna, nie daje odbić światła oraz mechanicznie nie zagina się tak trwale jak to ma miejsce  w przypadku plansz foliowanych. Można ją eksponować i nie traci na czytelności, nawet w miejscach o bardzo dużym nasłonecznieniu. Planszę zwiniesz, rozwiniesz, zawiesisz jak klasyczną mapę. Końcówki rurek  zabezpieczone zewnętrznymi elastycznymi osłonkami, przymocowanymi do drewnianej kantówki, dodatkowo zabezpieczają planszę przed jej przesuwaniem oraz ewentualnym skaleczeniem.

Arkusz planszy bardzo słabo „pamięta” zwinięty kształt.   Dlatego plansza łatwo się zwija i rozwija i nie rolując się samoczynnie na dolnym wałku, jak to ma miejsce w przypadku plansz papierowych foliowanych, które przez dłuższy czas pozostawały w stanie zwiniętym.

Dane handlowe:                   

model produktu: PHU408

ISBN 978-83-64241-28-4       


http://euroedukacja.net/admin.php?p=productsForm&iProduct=6119