Magnetyczna piramida odżywiania

Piramida odżywiania – magnetyczna

Piramida odżywiania, to ciekawe zagadnienie – temat przewodni wielu plansz dydaktycznych i opracowań z zakresu edukacji prozdrowotnej.

Ostatnio dzięki rozwojowi technik poligraficznych ten zwizualizowany sposób przekazu zyskał nową formę metodyczną: magnetyczna piramida odżywiania.

piramida_dziecko

Od teraz uczeń przestaje być biernym obserwatorem – słuchaczem wykładu i aktywnie pod okiem nauczyciela, może uczestniczyć w samodzielnym tworzeniu takiej piramidy, aby w ten nowoczesny sposób utrwalić zasady prawidłowego odżywiania.

 

 

MAGNETYCZNA PIRAMIDA odżywiania składa się z trzech elementów:

 

  1. Tła czyli piramidy, którą tworzą dwa osobne magnetyczne trójkąty prostokątne z zaznaczonymi polami przewidzianymi do „naklejania” na nie odpowiednich grup produktów. Szczegółowe wymiary patrz – dane techniczne produktu.

 

  1. Magnetycznych obrazków przedstawiających powszechnie używane artykuły spożywcze.

 

  1. Metalowego wskaźnika nauczycielskiego składanego – typu antenka.

 

 

Magnetyczna PIRAMIDA odżywiania oprócz wyżej opisanych zalet posiada jeszcze tę, iż równolegle na tablicy do której jest przymocowana można nanosić dodatkowe notatki – wskazówki; co jest komfortem nie do osiągnięcia, jeśli np. korzysta się tylko ze standardowej planszy przedstawiającej jej schemat, a wiszącej na trójnogu stojącym obok tablicy

 

Dane techniczne produktu:

Podstawa trójkąta 42 cm, wysokość 87 cm > 2 szt.

Metalowy wskaźnik antenka  z zawieszką – 1 szt.

Tabliczki mniejsze ok. 9 cm x 9 cm – 26 szt.

Tabliczki większe ok. 9 cm x 18 cm – 2 szt.

Waga zestawu ok. 1,45 kg

Model produktu: PHU289

Link do produktu:

http://pomocedydaktyczne.info/index.php?main_page=product_info&products_id=10753