Nakładka magnetyczna na tablicę – Zegar,kalendarz,temperatura,pogoda,planowanie zajęć

nakładka magnetyczna na tablicę

Nakładka magnetyczna na tablicę

Nakładka magnetyczna na tablicę. Tablicowe nakładki magnetyczne – sucho/wodno/zmywalne  zyskują coraz większa rzeszę zwolenników. Poszerza  się także oferta dostępnych tytułów a więc już nie tylko tradycyjna linia kratka, pięciolinia czy układ współrzędnych ale kontur mapy Polski, tabliczka mnożenia czy niniejsza -plansza: Zegar, kalendarz, temperatura, pogoda, planowanie zajęć:

nakładka magnetyczna na tablicę

Plansza w wygodnej formie prezentacyjnej wykonana jako nakładka suchościeralna, powiększa ofertę pomocy dydaktycznych z grupy tzw. aktywnych metod nauczania.

Uczeń pod nadzorem nauczyciela lub grupy uczniów w procesie nauczania lub sprawdzania wiadomości samodzielnie opisuje – wypełnia planszę.

Historia przekazu pisanego po wielu tysiącach lat zatoczyła koło i w życiu codziennym na każdym kroku spotykamy się z pismem obrazkowym. Piktogramy, emotikony, ideogramy, ikonki przemawiają do nas swoim graficznym skrótem szybciej i lepiej aniżeli instrukcje pisane.

W oparciu o ideogram naszej nakładki nauczyciel może kreować wiele zadań z zakresu nauki odmierzania czasu, tak w formie tradycyjnej, jak i nowoczesnej elektronicznej, kalendarza, stanu pogody, temperatury, co jest wstępem do wieńczącego ten cykl nauki – samodzielnego zaplanowania zajęć tygodniowych.

Bogactwu możliwości aktywnego kreowania: różnych modeli czasu, kalendarza, określania bieżącej daty, pór roku, stanów pogody, temperatury a także planowania zajęć własnych towarzyszą, zestawienia dni, miesięcy, pór roku, z których nie wprawny uczeń może korzystać podczas samodzielnego wypełniania zadań postawionych przez nauczyciela.

Nowość

Nowość tego opracowania tematu to nie tylko kwestia ujęcia technicznego ale także po raz pierwszy na rynku pomocy dydaktycznych nakładka została wyposażona w KREATYWNE  KARTY PRACY.

Nauczyciel w komplecie z nakładką  otrzymuje cztery matryce kserograficzne formatu A4 z konspektowym zarysem zadań, które po skserowaniu może odpowiednio zmodyfikować  pod potrzeby własnego planu dydaktycznego a następnie powielać pod potrzeby zajęć wyrównawczych, ćwiczeń czy w konsekwencji wykonywania sprawdzianów.

nakładka magnetyczna na tablicę

nakładka magnetyczna na tablicę

Nakładki zmywalne to nowoczesne rozwiązanie, które powiększy spektrum możliwości Twojej klasycznej tablicy szkolnej, a tym samym uzyskasz jakby dodatkową jej elastyczną powierzchnię…do tego wymienną, która możesz zabrać ze sobą np. na „zieloną szkołę”. Nakładka przywiera do wszelkiego rodzaju tablic szkolnych i flipchartów wykonanych na bazie blach. Piszemy po niej markerami wodnozmywalnymi (lepsze w zmywaniu) lub suchościeralnymi.

Dane techniczne:

Rozmiar gabarytowy nakładki to ok. 80 cm x 96 cm, a więc formatowo wpisuje się ona idealnie w skrzydło tradycyjnego szkolnego tryptyku. Na odwrocie zaopatrzona jest w cztery taśmy magnetyczne; dwie poziome o szerokości 7 cm oraz dwie pionowe o szerokości 5 cm. Waga nakładki to ok. 0,8 kg.

Wykonanie – jakość:

U nas nie piszesz po nadruku, lecz po folii, która go zabezpiecza. Do każdej sprzedawanej nakładki dołączana jest szczegółowa instrukcja eksploatacji.

Dane handlowe:

cena detaliczna: 229,00 zł brutto

model produktu: PHU332

Pełna oferta handlowa dostępna pod linkiem:

http://pomocedydaktyczne.info/index.php?main_page=product_info&products_id=11329