Poczet królów na tłach dynastycznych -magnetyczny PHU 463

Tytułem wstępu:

Poczet królów na tłach dynastycznych., powstał jako wspólne dzieło: Visual System oraz PHU Lewandowski. Stanowi więc nomen omen swojego rodzaju ukoronowanie wieloletniej współpracy tych firm na rynku pomocy dydaktycznych..


Poczet Królów na tłach dynastycznych, to nowe klasowe narzędzie, poszerzające spektrum pomocy szkolnych z arsenału tzw. aktywnych metod nauczania. Dydaktyczne pomoce magnetyczne sprawdzają się doskonale w nauce wielu przedmiotów, jako rozwijające wyobraźnię oraz ułatwiające kreatywne opanowywanie wielu tematów. Jako producenci pragniemy wyrazić nadzieję iż nasz produkt da początek innym podobnym tego typu wydawnictwo
m ułatwiającym nauczanie również historii.

TŁA DYNASTYCZNE – NOWA WARTOŚC DYDAKTYCZNA.

Umieszczenie postaci Królów Polski wybranej dynastii na tle o fakturze imitującej tkaninę utkaną z herbów tejże dynastii. Sprawiło, iż od teraz zebranie lub samodzielne umiejscowienie portretów poszczególnych władców w komplety dynastyczne, to banalnie proste zadanie. Możliwe do wykonania nawet przez dzieci nie potrafiące czytać czy uczniów raczkujących w nauce historii. Taśmy czasowe odcinkowo zaakcentowaliśmy kolorystycznie tłami dynastycznymi a dodatkowo osadziliśmy na nich – z zachowaniem proporcji czasowych – daty koronacji poszczególnych władców.

Aktywne metody nauczania

.
Poczet królów Polski na tłach dynastycznych, to uniwersalna magnetyczna pomoc szkolna, Można ją z powodzeniem wykorzystywać także fragmentarycznie, np. egzemplifikując omawiany wycinek historii wybranymi portretami władców Polski przytwierdzając je do tablicy np. w rozwinięciu tematu lekcji.

Poczet królów Polski na tłach dynastycznych - magnetyczny
Poczet królów na tłach dynastycznych

Możliwości zestawu:


Dynastyczne taśmy czasowe pozwalają na liniową prezentację związków przyczynowo skutkowych w historii naszego kraju, w okresie: od chrztu Polski: 966 – do czasu koronacji ostatniego króla Polski – 1795 a więc w zakresie 829 lat.
Zestaw można wykorzystywać na wiele sposobów: Można ich użyć do przeprowadzania ćwiczeń z chronologii i wypadkowości zdarzeń czy tak unikalnych jak egzemplifikacja np. ewolucji królewskich strojów itp. Portrety zaopatrzone są w imienne metryczki z datami panowania wzgl. dominowania danego władcy, dodatkowo wzbogacone zostały kontrastującymi szarfami z których można się dowiedzieć kiedy i gdzie miała miejsce koronacja oraz kto koronował danego władcę,

Spojrzenie na Poczet Królów z perspektywy taśm czasowych:

Dodatkowo, tła dynastyczne ułatwiają kolorystyczne „wyłowienie” wielu ciekawych wyjątków w historycznej ciągłości zdarzeń: Np. fakt iż w okresie panowania Piastów na tronie Polski pojawił się władca czeski z rodu Przemyślidów – Waclaw II a „przejście” między dynastiami Piastów i Jagiellonów zaakcentowali Andegawenowie – Ludwik Węgierski i Jadwiga.
W zestawie znajdują się dwa portrety niekoronowanych władców: Mieszko I i Dobrawa, Postacie te akcentując historyczny moment czyli początki Państwa Polskiego, ułatwiają śledzenie następstw politycznych, społecznych czy kulturowych procesu chrystianizacji Polski.

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZĄ:

Zestaw składa się w sumie z 53/ech osobnych elementów drukowanych na podłożu magnetycznym. Portrety magnetyczne koronowanych Królów Polski o wymiarach 14 cm. x 20 cm. – 28 szt.
Portrety magnetyczne: Mieszka I i Dobrawy o wymiarach jak wyżej – 2 szt.
Dynastyczne taśmy czasowe – magnetyczne 4 szt. Cztery odcinki dynastycznych taśm czasowych o łącznej długości 312 cm. Taśmy różnią się kolorystyką, która odcinkowo jest odwzorowaniem faktury tła znajdującego się na portretach z czasów panowania danej dynastii władców.


Insygnia koronacyjne – obrazki magnetyczne – 4 szt.
Korona 5 cm x 7 cm:
Włócznia koronacyjna 5 cm x 7 cm:
Szczerbiec – miecz koronacyjny 5 cm x 7 cm:
Poduszka koronacyjna z zestawem insygniów: 5 cm x 3,5 cm
Fotografie miejsc koronacji – 3 szt.
Katedra wawelska – obrazek magnetyczny 5 cm x 5 cm
Katedra gnieźnieńska – obrazek magnetyczny 5 cm x 5 cm
Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela – obrazek magnetyczny 5 cm x 5 cm.
Herby dynastyczne z okresu dynastii – /po 2 szt./
Piastów, Przemyślidów, Andegawenów, Jagiellonów, Wazów, Sasów – razem 12 szt.
Oszczędność miejsca, wygoda i estetyka przechowywania zestawu. Wszystkie 53 elementy kompletu umieszczone są w drewnianej zamykanej skrzyneczce o wymiarach jak niżej:

Poczet Królów Polski na tłach dynastycznych magnetyczny w drewnianym pudełku

.
Zestaw zakupisz w na https://www.visualsystem.pl/ lub https://pomoceszkolne.info/

.