Poczet Władców Polski – na tłach dynastycznych. Taśma czasowa: 966 r. – 1795 r.

OPIS MERYTORYCZNY PLANSZY

Poczet Władców Polski na tłach dynastycznych Taśma czasowa – 966 r. – 1795 r. to inspirujące nie tylko  dydaktycznie, wielkoformatowe zbiorcze wydanie portretów  pocztu Jana Matejki. Wszystkie  43 postacie Królów i Książąt Polski, przenieśliśmy  na specjalnie  dedykowane  sekwencyjnie  tła. W następstwie tego zabiegu graficznego powstało unikalne wielopoziomowe narzędzie dydaktyczne. Ułatwia ono nie tylko percepcję  relatywizacji  zdarzeń na przesuwającej się taśmie historycznej dziejów. Mamy nadzieje iż nasza plansza uprości i ułatwi   intuicyjne mierzenie  oraz relatywizowanie  czasowych odstępów pomiędzy kamieniami milowymi  historii Polski,

POCZET WŁADCÓW NOWE MOŻLIWOŚCI

 Unikalność tego opracowania to nie tylko fakt iż 43 portrety zestawiliśmy. z lewej na prawą  układając je  w logiczną dziejową ciągłość spójnych  czterech  dynastycznych taśm czasowych. Duży format obrazu umożliwia objęcie jednym spojrzeniem ponad 800 lat dziejów. Oraz proces chrystianizacji Polski widziany przez pryzmat portretów tych którzy decydowali o historii naszego kraju.

Poczet władców Polski w naszym wydaniu stwarza cały wachlarz zupełnie nowych możliwości i inicjowania wieloaspektowych analiz dydaktycznych. Projektowanie przekazów w których pomocne mogą się okazać inne  zabiegi  graficzne oraz  unikalna zawartość merytoryczna planszy:

Portrety koronowanych królów Polski opatrzyliśmy graficznymi szarfami, z których można się dowiedzieć, nie tylko kiedy i gdzie odbyła się koronacja ale także kto koronował. Taśmy czasowe poszczególnych dynastii oddziela graficznie herb tejże dynastii, który po zmniejszeniu i liniowej multiplikacji stanowi tło całego okresu dynastycznego.

Poczet Władców Polski
Dynastyczna taśma czasowa

Podsumowując Poczet Władców Polski w tym wydaniu staje  się  oryginalnym narzędziem dydaktycznym, które może okazać się  pomocne w utrwalaniu chronologii zdarzeń, akcentowanej  panowaniem określonej dynastii władców,

Plansza jest efektem współpracy  Wydawnictwa Visual System oraz  firmy PHU Lewandowski. Jej formuła i przesłanie inspirowane było przed laty, przez znawcę i pasjonata tematu:  Mistrza  Szymona Kobylińskiego  /patrz stopka  redakcyjna planszy/,

Wyrażamy nadzieję iż plansza okaże się doskonałym pretekstem do ciekawych analiz dydaktycznych. Nowych spojrzeń na historię Polski ujętą w formule taśmy czasowej.

Planszę można nabyć w sklepie: http://www.pomoceszkolne.info oraz http://www.visualsystem.pl

INFORMACJE TECHNICZNE

JAKOŚĆ TECHNICZNA – GWARANCJA 10 LAT

Nadruk wykonany  jednostronnie na tkaninie banerowej a więc plansza jest matowa, jej płaszczyzna nie daje refleksów świetlnych jak to ma miejsce w przypadku plansz foliowanych a dodatkowo jest zdecydowanie bardziej /aniżeli plansze laminowane / odporna na trwałe zagniecenia.

Planszę  można eksponować i nie traci na czytelności, nawet w miejscach o bardzo dużym nasłonecznieniu. Arkusz zwiniesz, rozwiniesz, zawiesisz jak klasyczną mapę. Końcówki wałków zabezpieczone  są zatyczkami – dodatkowo skręcanymi wzdłużnie.

Zalety systemu WDS w stosunku do tradycyjnej oprawy w wałki drewniane:: 1. Zatyczki nie spadają, chronią półwałki przed zabrudzeniem i co ważne rozwarstwieniem a użytkownika przed ew. skaleczeniem. 2. Półwałki skręcane ręcznie przy użyciu wkrętów do drewna – nie rozwarstwiają się tak jak łączone zszywkami gładkimi. Arkusz planszy bardzo słabo „pamięta” jej kształt, stąd łatwo się zwija i rozwija. Nie zwija się samoczynnie na dolnym wałku, jak to ma miejsce w przypadku plansz – foliowanych.

PARAMETRY EDYCYJNE PLANSZY

ISBN 978-83- 64-241-30-7

Symbol  producenta PHU467

Waga planszy  brutto ok 1,35 kg

Oprawa wałki drewniane, system WDS

Wymiar: 160 cm szer. 120 cm dł. rozwinięcia