Pięciolinia plansza zmywalna/sucho ścieralna.

Pięciolinia plansza zmywalna/sucho ścieralna., to klasyczna – zabezpieczona dwustronnie folią błysk, plansza  zwijana analogicznie jak tradycyjne mapy szkolne. Gabaryty: 160 cm x 120 cm, posiada sześć liniatur – pięciolinii. Pierwszą z nich akcentuje klucz wiolinowy..

Grubość linii, odległości między liniaturami itp. parametry – patrz fotka poglądowa:

pięciolinia plansza zmywalna
plansza pięciolinia zmywalna

Plansza posiada linkę do jednopunktowego zawieszenia oraz w linki wiążące /niewidoczne na fotce/.  Umożliwiają one związanie zwoju planszy na wałku dolnym w celu jej np. bezpiecznego przechowywania, przenoszenia czy przewożenia.

Pięciolinia plansza zmywalna/sucho ścieralna. – SPOSÓB UŻYTKOWANIA

Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przewidzianych w użytkowaniu szkolnych  markerów tablicowych, po planszy można pisać zarówno flamastrami wodnozmywalnymi jak i suchościeralnymi.  Za nim jednak zaczniemy stosować konkretny marker na powierzchni całej planszy – ważna uwaga. Otóż przypominamy w tym miejscu o naczelnej zasadzie. wcześniejszego wykonania mikropróby ścierania naniesionych treści . Najlepiej na odwrocie planszy w mało widocznym miejscu, bowiem ta strona może pełnić funkcje ekranu i nie tylko.

Nanoszenie zapisów nutowych jak i ich ścierania nie powoduje mikrouszkodzeń a więc nie wpływa  ujemnie na trwałość liniatury bowiem ta zabezpieczona jest warstwą folii.

Pamiętaj aby Pięciolinię rozwieszać na podłożu gładkim /  np. na ścianie, tablicy szkolnej/ w sposób umożliwiający pisanie na twardym podłożu. Plansza na której się ćwiczy/ nanosi- ściera zapisy  nie powinna być zawieszana „w powietrzunp. na trójnogu. do prezentacji map. . Nie należy także wieszać jej na regałach, płkach itp. – chyba że wyłącznie w celu prezentacji zapisanych treści.

Pięciolinię oprawiamy w półwałki drewniane /sosna skandynawska/ w systemie WDS. Skręca się je ręcznie wkrętami do drewna / w odróżnieniu od – bywa – rozwarstwiających się półwałków spajanych mechanicznie zszywkami gładkimi/. System WDS to estetyczne i praktyczne wykończenie oprawy nasadkami z PCV . Zapobiega to dodatkowo rozwarstwieniu półwałków a także zabrudzeniu ich końcówek przy częstym zwijaniu i rozwijaniu.

Pięciolinia plansza zmywalna/suchościeralna, dedykowana jest do nauczania aktywnego zarówno w tradycyjnej klasie szkolnej jak i w mniejszych grupach zainteresowań. Plansze chętnie kupują szkoły, przedszkola ale także domy kultury i mniejsze ogniska muzyczne czy indywidualni pasjonaci tworzenia muzyki.

Plansza charakteryzuje się dobrze dobranymi parametrami grubości folii w relacji do ciężaru dolnego wałka. Dzięki temu po rozwinięciu,  raczej nie powinna się uporczywie zawijać na dolnym wałku.

Gwarancja jakości technicznej oprawy – 10 lat

Plansza jest do nabycia – kliknij w link: https://pomocedydaktyczne.info/index.php?main_page=product_info&cPath=39_252_304&products_id=5703

Pięciolinia - 10 lat gwarancji technicznej.
Gwarancja techniczna
DANE TECHNICZNE

Dł. 120 cm

Model PHU009

Szerokość 160 cm

Waga brutto ok. 1,5 kg.

Linka do zawieszenia planszy.

Foliowanie, dwustronnie folia błysk.

Linka do związywania zwiniętej planszy